Dobra wycieraczka i ociekacz na buty – sposób na utrzymanie czystości

wycieraczki

Wracając do domu przynosimy ze sobą na butach duże ilości zabrudzeń, które później rozprzestrzeniają się po całych naszych domach. Aby temu zapobiec, należy każdego dnia używać odkurzacza. Jednak kto ma na to czas? Lepszym sposobem jest zakup kilku prostych artykułów, które znakomicie zatrzymują ekspansję piasku, ziemi, błota i innych zabrudzeń w naszych domach. Chodzi o wycieraczki i ociekacze na buty.

Tradycyjna wycieraczka gumowa wciąż popularna

W sklepach możemy spotkać się z wieloma wzorami i materiałami wykonania. Jednym z najpopularniejszych są oczywiście wycieraczki gumowe. Inne, z którymi możemy się spotkać to: metal, plastik, materiały naturalne, np. włókno kokosowe. Mamy możliwość wyboru najróżniejszych rozmiarów i kształtów. Przyjemnym dla oka rozwiązaniem są wycieraczki z napisami, przedstawiające zwierzęta itd.

wycieraczki

Wybierajmy wycieraczki dostatecznie szorstkie, tak aby zabrudzenia były dzięki nim sprawnie usuwane z naszych butów. Większość wycieraczek jest przeznaczona do stosowania na zewnątrz, ale istnieją również przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach. Wówczas wykonane są z bardziej estetycznych i łagodniejszych, dla naszych stóp, materiałów.

Ociekacze na buty – porządek i czystość

Świetnym artykułem, który docenimy szczególnie w czasie jesieni i zimy, jest ociekacz na buty. Jest to plastikowa podkładka pod nasze buty, zapobiegająca rozprzestrzenianiu się zabrudzeń pochodzących z butów. Topniejący śnieg może zabrudzić znaczną powierzchnię podłogi. Jej dodatkową zaletą jest fakt, że buty mają swoje stałe i oczywiste miejsce w przedpokoju. Aby umyć ociekacz, wystarczy go po prostu opłukać pod wodą i osuszyć.