Dobrze dobrany telewizor

Telewizor to współczesne centrum rozrywki, ale także ważny element wystroju wnętrza. Dlatego też podejmując decyzję o jego zakupie trzeba wziąć pod uwagę jego parametry, cenę, ale także to jak wkomponowuje się w przeznaczone dla niego pomieszczenie. Na szczęście nie jest to skomplikowane, a idąc do sklepu lub kupując telewizor w internecie, trzeba pamiętać tylko o kilku podstawowych zasadach.

Dobrze dobrana przekątna

Dopasowanie telewizora do pomieszczenia to przede wszystkim wybór odpowiedniej przekątnej ekranu. Chcąc cieszyć się ostrym obrazem, a jednocześnie dbając o zdrowie własnych oczu trzeba wybrać wielkość odpowiadającą odległości ekranu od stanowiska, z którego będziemy oglądać telewizję. Przykładowo w przypadku, gdy wybieramy telewizor 65 cali https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-akcesoria/telewizory-led/65/ to powinniśmy usiąść w odległości od 2,60 m do 5,20 m od niego. Jeśli chcemy kupić jeszcze większy rozmiar, czyli 75 cali, odległość ta powinna nie być mniejsza niż trzy metry.

Parametry, które trzeba wziąć pod uwagę

Warto też pamiętać o rodzaju pomieszczenia, w którym umieścimy telewizor. Czy będzie to pokój dzienny, sypialnia, czy też może kuchnia. Właśnie od tego zależy jaka powinna być jasność wyświetlacza, czy też szerokość kąta widzenia (przykładowo ten parametr jest najwyższy w telewizorach z matrycą QLED). Wreszcie wspomniana odległość ekranu od widza to także kwestia rozdzielczości. Mianowicie chodzi o to, że technologie o najwyższej rozdzielczości, jak na przykład 4K, umożliwiają ustawienie ekranu nieco bliżej oglądającego.