Fotokomórka do bramy, czyli sprzęt ratujący komfort kierowców

Każdy kierowca z pewnością chociaż raz znalazł się w sytuacji, w której na zewnątrz panowała okropna ulewa, a on musiał wyjść z auta, by móc otworzyć bramę. Cóż, takie sytuacje zdradzają się niezwykle często, jednak na szczęście istnieje rozwiązanie, które jest w stanie zażegnać ten problem raz na zawsze. Co to takiego?

Brama automatyczna


Cóż, jak widać rozwiązanie jest prostsze niż może się wydawać. Początkowo warto wiedzieć, że brama automatyczna to dość duża inwestycja, jednak obecnie na rynku istnieje naprawdę ogromny wybór gadżetów oraz akcesoriów, które są w stanie w znaczny sposób usprawnić działanie bramy. Doskonałym pomysłem może okazać się fotokomórka do bramy.

Co to jest fotokomórka do bramy?


Fotokomórka to nic innego jak małe urządzenie, które ma wysyłać impulsy do bramy, gdy tylko rozpozna auto zbliżające się do wyjazdu. Fotokomórka jest to niezwykle proste urządzenie, składające się z nadajnika oraz odbiornika. Odbiornik w tym przypadku jest potrzebny, by fotokomórka była w stanie rozpoznać ruch, nadajnik natomiast służy do przekazania informacji na ten temat bezpośrednio do systemu, który jest odpowiedzialny za poruszanie bramą. Choć wydaje się, że jest to niezwykle skomplikowane, to w praktyce okazuje się, że to proste jak bułka z masłem.

Czy warto inwestować w fotokomórkę?


Odpowiedź brzmi: zdecydowanie warto! Brama automatyczna to naprawdę bardzo duży komfort zarówno dla osoby kierującej jak i dla pasażera, który nie musi już opuszczać auta po to, by otworzyć bramę.

Zapoznaj się z asortymentem Napad.pl