Hulajnoga elektryczna – co to jest?

Jazda na hulajnodze to świetna zabawa dla każdego. Kiedyś typowa zabawka dla dzieci, dziś dzięki rozwojowi technologii, pojazd również w wersji dla dorosłych, w dodatku z napędem. Hulajnogi elektryczne zyskały na zainteresowaniu szczególnie po tym, gdy zaczęły być dostępne dzięki mobilnym wypożyczalniom. Jeśli dobierzemy odpowiednio model, możemy zyskać ciekawą alternatywę dla komunikacji miejskiej czy nawet samochodu.

Jak działają hulajnogi elektryczne?

Hulajnoga elektryczna to najprościej mówiąc hulajnoga wyposażona w baterie oraz silnik. Każdą można używać również manualnie, odpychając się nogą. Waga takiego urządzenie to ok 10-12 km. Jeśli chodzi o osiągi, hulajnoga pozwala rozpędzić się do prędkości nawet 50-60 km/h aczkolwiek optymalna i bezpieczna prędkość dla dorosłego to 25 km/h. W pełni naładowana bateria wystarcza do przemierzenia dystansu około 20 km. Przy większości modeli, parametry te zależeć będą jednak od wagi użytkownika oraz warunków atmosferycznych. Przeznaczona do użytku w temperaturach od -10 do 40 stopni Celsjusza, a więc przez większość roku, jeśli chodzi o nasz kraj.

Wyczerpana bateria – co robić?

Stan baterii jest komunikowany za pośrednictwem wyświetlacza, specjalnej diody przy kierownicy lub poprzez aplikację mobilną – wszystko zależy od modelu e-hulajnogi. W sytuacji, gdy podczas dłuższej przejażdżki wyczerpie się bateria, świetnie, jeśli jesteśmy posiadaczem modelu z wymiennym akumulatorem. Taki wyjmowany zasobnik energii, możemy przewozić w podręcznym plecaku. To świetne udogodnienie, gdy zamierzamy jeździć na hulajnodze przez dłuższy czas.