Na co zwrócić uwagę, wybierając szafy Rack?

Wybranie profesjonalnych szaf serwerowych nie jest prostym zadaniem zwłaszcza dla osób, które nie znają się na sprzęcie IT. Aby dokonać udanego zakupu warto jak najszybciej dokładnie zapoznać się z kluczowymi elementami szaf rackowych, które dokładnie zostały opisane w niniejszym artykule.

Szerokość montażowa

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na szerokość montażową szaf Rack (urlhttps://www.napad.pl/371-szafy-rack.html), która najczęściej wyrażana jest w calach. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne szafy Rack 19 calowe. Przy małych instalacjach, można spotkać się także z szafami w formacie 10 cali.

Wysokość modułów

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest oczywiście wysokość modułów, która z kolei jest wyrażana w jednostkach U. Mowa tutaj oczywiście o wysokości montażowej poszczególnych szaf i stojaków. Pamiętać należy o tym, że wysokość podawana w jednostkach U jest tak naprawdę wewnętrznym wymiarem montażowym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie można brać pod uwagę zewnętrznej wysokości szafy i stojaka.

Szerokość szaf

Jeżeli chodzi o szerokość, to szafy Rack najczęściej mają 600 mm (szafy podstawowe) albo 800 mm (szafy rozszerzone). Największą zaletą szaf 800 mm jest to, że bez żadnego problemu można w nich poprowadzić nawet bardzo grube wiązki kablowe. Wynika to oczywiście z tego, że dzięki dodatkowej szerokości można montować pionowe organizery kablowe. Jest to idealne rozwiązanie między innymi dla tych osób, które chcą skorzystać z popularnych organizerów pionowych do szaf NCB-42U.