Przycisk wyjścia – informacja o wejściu i wyjściu

Czasami informacja o wejściach i wyjściach musi być odnotowywana. Szczególnie wtedy gdy w danym budynku zainstalowany jest system monitoringi czy ogólnego zabezpieczenia. Tak dzieje się zarówno w domach mieszkalnych jak i w budynkach użyteczności publicznej. Integralną częścią każdego systemu zabezpieczającego jest przycisk wyjścia.

Zastosowanie i funkcje

Przycisk wyjścia otwiera zaryglowane automatycznie drzwi, o każdym wejściu czy wyjściu jest informowana centrala oraz obsługa danego budynku. Wyjścia są monitorowane oraz zapisywane automatycznie i przez to archiwizowane. Przycisk wyjścia ewakuacyjnego jest czymś, co obowiązkowo musi być zainstalowane w takich miejscach jak:
restauracje, magazyny, sklepy, szkoły, szpitale, galerie handlowe czy biura.

Jaki przycisk wybrać?

Decydując się na zainstalowanie systemu ochrony, firma montująca dobiera odpowiedni przycisk wyjścia do danego systemu zabezpieczeń. Wybrać można przycisk wyjścia natynkowy lub podtynkowy, w zależności jak chce się go zamontować. Dodatkowo można zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany oraz na jego obciążalność prądową i rodzaj zastosowanych styków. Niektóre przyciski posiadają dodatkowe funkcje, które pozwalają na znalezienie przyciska w ciemności. Po prostu przycisk posiada specjalne podświetlenie.
Przyciski wykonane są z materiałów odpornych na rdzę i nieprzepuszczających wilgoci. Przycisk zawsze powinien być w gotowości i zawsze powinien idealnie działać. Dlatego też tak istotne jest dobre dobranie go do swoich potrzeb.