Sprawdźmy ofertę kamerek samochodowych

kamerka samochodowa

Kamera samochodowa to ostatnimi czasy coraz popularniejszy dodatek do auta, który kupowany jest w celu zabezpieczenia się przed posądzeniem o spowodowanie wypadku czy też w celu poprawienia techniki jazdy. Niestety pomimo tak dużej popularności, kamery tego rodzaju często kupowane są przypadkowo i bez większej uwagi. Jakim cechom należy się bliżej przyjrzeć, aby kupić model najwyższej jakości?

Odpowiednia rozdzielczość

Podstawową sprawą, od której należy rozpocząć wybieranie kamery samochodowej, jest określenie tego, jaka powinna być jej rozdzielczość. W końcu to od tego parametru zależeć będzie to, jak dobrej jakości będzie nagrywany obraz.

Wielu kupujących szuka w tym wypadku modelu o najwyższej możliwej rozdzielczości, wybierając drogie kamery 4K. Jest to oczywiście błąd, ponieważ znacznie lepszym wyborem będzie model tańszy o rozdzielczości Full HD, który w dalszym ciągu zapewniać będzie doskonała jakość przy znacznie niższej cenie.

Ilość klatek na sekundę

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać podczas wybierania kamery samochodnej, jest kwestia rejestrowanych przez nią klatek na sekundę. To właśnie od tego zależy to, jak ostry będzie obraz podczas dynamicznej jazdy.

kamerka samochodowa

Często popełnianym błędem jest kupowanie kamerki rejestrującej jedynie 30 klatek na sekundę. Powoduje to spore problemy w jakości obrazu, ponieważ jest on rozmyty, a więc trudno o odczytanie wszystkich szczegółów, czyli np. numerów tablic rejestracyjnych. Z tego też powodu o wiele lepszym wyborem jest kupienie kamerki potrafiącej zarejestrować aż 60 klatek na sekundę. Co prawda będzie to model nieco droższy, a także wymagający zastosowania większej karty pamięci, lecz obraz nawet w trakcie dynamicznej jazdy będzie ostry i wyraźny. Pozwoli to odczytać bez większych problemów wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły.