Jak nagrywać płyty na komputerze?

Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem systemu Linux, graczem Xbox, czy po prostu kinomanem, który chce posiadać każdy film do oglądania w domu, musisz nagrywać filmy na płyty. Proces ten umożliwia przechowywanie danych na fizycznym nośniku, który nie jest łatwy do odtworzenia lub ponownego dostępu. Płyty można również wykorzystać jako zapasowe miejsce przechowywania plików komputerowych. Nagrywarka CD lub DVD jest tym, co większość ludzi kojarzy z koncepcją nagrywania płyt.

Dobra wiadomość jest taka, że większość komputerów ma zainstalowaną taką nagrywarkę, niezależnie od tego, czy jest ona wbudowana (tzn. nie wymaga dodatkowego sprzętu), czy zewnętrzna (dostępna przez porty USB). Zła wiadomość jest taka, że zrobienie tego wymaga specjalnego oprogramowania, dlatego właśnie jesteśmy tu teraz!

Co to jest nagrywanie?

Nagrywanie to proces, który przekształca dane cyfrowe w fizyczny format, który można zapisać na nośniku takim jak dysk twardy, napęd USB lub płyta CD/DVD. Formaty płyt nagrywalnych https://alstor.pl/medycyna/rimage-mdd2450/ przechowują dane cyfrowo na płycie, co sprawia, że bardzo łatwo jest nagrać dane i bardzo trudno uzyskać do nich ponowny dostęp.

Dane są wypalane na płycie, co sprawia, że nie można ich odczytać w przypadku ponownego użycia płyty.

Jak nagrywać płyty fizyczne?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zainstalowanie w komputerze nagrywarki płyt. Może to być w formie wbudowanego napędu lub możesz kupić zewnętrzny, aby ułatwić sobie to zadanie. Aby zorientować się, ile miejsca potrzebujesz na swoją płytę, możesz skorzystać z kilku przydatnych kalkulatorów.

Przeprowadzimy Cię przez proces nagrywania płyt na komputerze. Po pierwsze, musisz znaleźć nagrywarkę w swoim komputerze. W przypadku większości osób można to zrobić, przechodząc do „Mojego komputera” i szukając napędu z nazwą nagrywarki. Po zlokalizowaniu nagrywarki, należy podłączyć do komputera dysk, na którym znajdują się dane, które chcemy nagrać. Gdy dysk jest gotowy, należy otworzyć nagrywarkę i upewnić się, że jest ustawiona na nagrywanie danych na płycie.