Jak wymienić baterie do laptopów HP

laptop hp

Znalezienie odpowiedniej baterii zamiennej do laptopa hp nie zawsze jest łatwe. Większość laptopów ma wbudowane baterie, do których można uzyskać dostęp przez pokrywę, podczas gdy inne wymagają otwarcia wnętrza komputera, aby uzyskać do nich dostęp. Nawet wtedy nie wszystkie baterie są jednakowe i często mają bardzo różne atrybuty, w tym rozmiar, cenę i pojemność. Na szczęście wymiana baterii jest łatwa przy odrobinie planowania i wiedzy. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie baterii laptopa hp, od tego, który typ jest najlepszy dla Ciebie, do tego, ile to będzie kosztować i jak długo to potrwa.

Z jakiego typu baterii korzysta laptop hp?

Zanim zajmiemy się szczegółami wymiany baterii w laptopie, omówmy, jaki rodzaj baterii jest używany w komputerze. W przypadku zdecydowanej większości laptopów, w tym prawie wszystkich modeli HP, bateria jest typu wymiennego. Można się do nich łatwo dostać po zdjęciu pokrywy. Inne modele mogą mieć baterię niewymienialną, do której dostęp jest możliwy przez drzwiczki lub szczelinę. W wielu laptopach stosuje się akumulator, dlatego jego wymiana jest tak ważna. Jeśli bateria nie zostanie wymieniona w odpowiednim czasie, może w końcu zawieść, tracąc zdolność do utrzymywania ładunku. Chociaż jest to zazwyczaj długa droga, ponieważ jest to fizyczny komponent, a nie coś związanego z oprogramowaniem, to nadal najlepiej jest go wymienić, gdy tylko zauważysz, że się psuje.

Skąd mam wiedzieć, czy bateria w moim laptopie HP wymaga wymiany?

Po pierwsze, określ wiek swojej baterii. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie daty na baterii, ponieważ może być ona starsza niż myślisz. Najłatwiejszym sposobem na to jest sprawdzenie poziomu baterii w systemie laptopa. Jeśli procent jest niski, to prawdopodobnie ładunek jest prawie wyczerpany. Istnieje kilka innych sposobów na określenie, czy bateria wymaga wymiany, ale wszystkie są tylko przybliżonymi szacunkami. Najdokładniejszym z nich jest sprawdzenie napięcia akumulatora za pomocą woltomierza. Jeśli akumulator jest całkowicie rozładowany, będzie miał zero woltów. Jeśli ładunek jest mniej niż 80% wyczerpany, można podjąć edukacyjny domysł na podstawie wieku laptopa. Jeśli laptop ma mniej niż dwa lata, bateria ma duże szanse, aby być w stanie wymienić. Jednakże, jeśli ma trzy lata lub więcej, jest bardzo prawdopodobne, że bateria musi zostać wymieniona. Wskazówki dotyczące wymiany baterii w laptopie HP ## Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia do wymiany baterii. Obejmuje to izolowany śrubokręt, dłuto lub mały młotek do zdjęcia pokrywy i wyjęcia starej baterii oraz płaski śrubokręt do odkręcenia istniejących śrub. Upewnij się, że komputer jest odłączony od zasilania i znajduje się na równej powierzchni, ponieważ znacznie ułatwi to pracę. Następnie usuń wszelkie wewnętrzne lub zewnętrzne kable, które są podłączone do laptopa. Pozwoli to na łatwy dostęp do śrub trzymających pokrywę na. Jeśli laptop ma wymienną baterię, upewnij się, że odłożyłeś ją na bok i umieściłeś laptopa na miękkiej szmatce lub wyściełanej powierzchni. To ochroni wykończenie i zapobiegnie uszkodzeniu laptopa.