Ogólna charakterystyka Iphone 12

Niedawno wygnany z centrum uwagi przez IPhone’a 13, iPhone 12 nadal jest wart zakupu w 2021 roku, mimo że nie jest już najlepszym iPhonem dla większości ludzi. Ponieważ nie jest to najnowsza generacja, będziesz mógł go kupić taniej niż wcześniej. Wydana w 2020 roku seria IPhone’a 12 składała się z czterech urządzeń. Jego cena nie sprawi, że oczy łzawią. Jest nieco tańszy niż inne telefony. Ma wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala. W porównaniu do iPhone’a 11, który pojawił się w 2019 roku jest wiele ulepszeń: ekran OLED zastępuje LCD i zapewnia zauważalnie wyższą rozdzielczość przy tym samym rozmiarze. Kamery mają szereg poprawek. Telefon posiada też ulepszony procesor oraz łączność bezprzewodową 5G. IPhone 12 miał również wzrost cen w porównaniu z ceną premiery IPhone’a 11.

Cena iPhone 12

   IPhone 12 został wydany 23 października 2020 r., a jego oficjalna cena zaczyna się od 2899 złotych (do kupienia m.in. na iSpot.pl). Obejmuje to 64 GB pamięci, co jest w porządku. Jest to trochę ciasne w świecie, w którym popularne gry mogą z łatwością mieć 3 GB, a urządzenie jest głównym miejscem przechowywania zdjęć oraz filmów.  Możesz jednak przejść do modelu z 128 GB za niewielką opłatą.Wyniesie Cię to około 500 złotych więcej, niż za wersję podstawową. Cena tego iPhone’a wzrosła w porównaniu z wprowadzeniem na rynek odpowiednika IPhone’a 11. Koszty tego modelu są adekwatne do jakości z jaką został wykonany. Cena naprawy, natomiast może nas nieco zaskoczyć, ponieważ w różnych przypadkach wyniesie ona nawet do kilkuset złotych. W niezwykle rzadkich przypadkach może ona przekroczyć barierę tysiąca złotych!

Design iPhone 12

   Aluminiowa ramka boczna i szklany tył iPhone’a 12 są dostępne w pięciu kolorach: czarnym, białym, czerwonym, zielonym i niebieskim. W przeciwieństwie do, powiedzmy, iPada Air, gdzie kolory mają tendencję do trzymania się, a wszystkie są dość pastelowe, tutaj mają interesującą gamę. Czerń i biel są zgodne z oczekiwaniami. Czerwień jest naprawdę żywa, szczególnie na błyszczącym, szklanym odwrocie, z bardziej matowymi metalowymi bokami stonowanymi tylko o nacięcie. Zieleń jest delikatna i lekko wyblakła. Niebieski jest głęboki i luksusowy. iPhone 12 jest znacznie mniejszy niż iPhone 11, mimo że ma ten sam ekran. Usunięcie krzywizn obudowy i pocienienie ramki wokół krawędzi ekranu oznacza, że ten telefon ma faktycznie rozmiar 5,8-calowego iPhone’a 11 Pro i w rzeczywistości ma identyczny rozmiar jak iPhone 12 Pro. Płaskie boki i mniejsze obramowania oznaczają, że ekran jest znacznie łatwiejszy do utrzymania w ręce.

Podsumowanie

   IPhone 12 to iPhone, który oferuje oszałamiający nowy wygląd, fantastyczny nowy ekran w porównaniu do iPhone’a 11, doskonałe aparaty z kilkoma nowymi sztuczkami, a także 5G i najszybszy na świecie procesor. Koszt jest jedyną prawdziwą przeszkodą, jednakże sam telefon gwarantuje tak wiele przeróżnych korzyści, że warto się zastanowić nad, tym czy to naprawdę za dużo jak na nasz portfel. W końcu jest to inwestycja w rozwój naszego funkcjonowania, co dzięki iPhone 12 może być jeszcze bardziej efektywne.