Zalety ładowarki MagSafe

ładowarka magsafe

Pierwsza ładowarka bezprzewodowa firmy Apple pojawiła się około dwóch lat temu, ale na początku jej wprowadzenia na rynek, a w zasadzie teraz, nie jest zbyt popularna, nawet wśród tych, którzy są częścią ekosystemu marki od dłuższego czasu. Do tej pory większość właścicieli iPhone’ów wolała ładować je w tradycyjny sposób, za pomocą kabla Lightning.

Do tego dochodzą niezrozumiałe negatywne opinie osób, które nigdy nie korzystały z takich urządzeń, ale mają stare obawy związane z technologią 5G. Staje się jasne, dlaczego ludzie nadal interesują się tylko podkładką MagSafe, a potem pozostają przy tradycyjnej i przestarzałej już technologii.

iPhone 13 Pro Max ładuje się od zera do 100% w ciągu jednej nocy

ładowarka magsafe

Jeśli minimalny czas snu wynosi pięć lub więcej godzin, to ładowarka bezprzewodowa MagSafe w domu jest zdecydowanie wystarczająca. Z doświadczenia wielu użytkowników wynika, że po czterech godzinach aktywnego korzystania z ekranu ładowanie wystarcza na cały dzień, aż do momentu pójścia spać. 

 

Silny magnes bardzo mocno przytrzymuje iPhone’a na powierzchni

Nie trzeba próbować ustawiać iPhone’a w określonej pozycji, aby go naładować — wystarczy położyć go na ziemi, aby rozpocząć ładowanie. Ładowarkę można wygodnie umieścić na dowolnej szafce nocnej lub stoliku. Łatwo jest go założyć i zdjąć rano, zwłaszcza gdy wracasz wieczorem do domu po ciężkim dniu pracy i nie chcesz plątać się z przewodami, po prostu przerzuć go na powierzchnię i idź spać. Ponadto nie trzeba uważnie przyglądać się ikonie baterii, aby sprawdzić, czy jest ona ładowana, czy nie; informuje o tym duża animacja, która pojawia się na ekranie zaraz po podłączeniu urządzenia do stacji.

 

Mobilność i wygoda użytkowania systemu MagSafe jest na najwyższym poziomie

Prosty przykład: jeśli musisz iść gdzieś w pośpiechu, nie myślisz o tym, że musisz delikatnie wyjąć kabel z gniazdka iPhone’a, aby go nie uszkodzić. Wystarczy wyjąć smartfon z powierzchni do ładowania bezprzewodowego i zająć się swoimi sprawami. Jedyną możliwą wadą jest korzystanie z ładowarki bezprzewodowej MagSafe bez opcjonalnej podstawki — wtedy trzeba nie tylko zdjąć smartfon z tarczy ładującej, ale także chwycić tarczę i odciągnąć ją. Dlatego lepiej jest kupić dodatkowy uchwyt na dysk ładujący, co pozwoli uniknąć tego problemu.

W samochodzie w połączeniu z uchwytem na dysk ładowarka MagSafe jest niezastąpionym pomocnikiem

Dawno temu była moda na specjalne naklejki z magnesami, które można było przyklejać z tyłu telefonu iPhone. Potem szybko z tego zrezygnowano, ponieważ bardzo często smartfon wylatywał z uchwytów z powodu braku siły magnetycznej, a ponadto występowały problemy z Apple Pay. Istniały dwa wyjścia z tej sytuacji: pierwszym było zmuszenie do kupienia nieporęcznego uchwytu samochodowego, który umożliwiał przymocowanie smartfonu za pomocą bocznych pazurków, drugim — zakup specjalnego etui ze wbudowanym magnesem. Jednak gdy pojawiła się ładowarka MagSafe, dla której producenci zewnętrzni natychmiast wyprodukowali uchwyty samochodowe, problem ten po prostu zniknął. Teraz można bezpiecznie trzymać telefon iPhone na powierzchni dysku magnetycznego, zarówno z etui, jak i bez niego, bez konieczności używania kabli i ciągłego ich naprawiania. Chociaż i tak lepiej jest używać etui na iPhone’a, aby uniknąć kosztownych napraw.