Drukarki CD będą kolorowo drukować na nośnikach stałych

drukarka do płyt cd

Dzięki drukarkom CD, wysokiej jakości obrazy mogą być drukowane w środowisku biurowym na prawie każdym rodzaju nośnika: papierze, kopertach, płytach CD, kartach plastikowych, elektronicznych kartach dostępu itp. przy stosunkowo niskich kosztach.

Co można drukować dzięki drukarkom CD

Za pomocą drukarek CD w warunkach biurowych można przy dość niskich kosztach drukować wysokiej jakości obrazy praktycznie na dowolnych nośnikach:

  • papierze,
  • kopertach,
  • płytach CD,
  • kartach plastikowych,
  • elektronicznych kartach dostępu itp.

Drukarka do płyt CD może drukować obrazy na płytach CD zawierających informacje o firmie i katalog oferowanych produktów. Top menedżerowie i handlowcy mogą drukować karty VIP (VIP-card – płyta kompaktowa wielkości wizytówki z możliwością zapisu 20-30 Mb informacji). Poza tym, za pomocą drukarki CD można wykonać małe nakłady (200-300 szt.) kart rabatowych. Firmy zajmujące się produkcją oprogramowania lub studia nagrań mogą drukować próbki na drukarkach CD. Firmy sprzedające zabezpieczenia używają drukarek CD do drukowania informacji o właścicielach i zdjęć na magnetycznych i chipowych kartach dostępu.

Wygląd i zasada działania drukarki CD

Drukarka do płyt cd wygląda jak standardowa drukarka atramentowa A4. Główna różnica polega na tym, że mechanizm drukarki wciąga drukowany obiekt pod wkład bez jego zaginania. Właśnie ta cecha urządzenia pozwala na drukowanie obrazów na dowolnych twardych nośnikach: specjalnych płytach CD-R(W), miniCD, DVD, kartach plastikowych, magnetycznych, chipowych i VIP oraz innych przedmiotach o powierzchni nadającej się do zadruku i grubości nie większej niż 4 mm.