Zamiennik czy oryginalny? Jaki tusz wybrać?

Każdy użytkownik drukarki doskonale wie, jak drogie są używane przez nie tusze. I nie ma tu znaczenia, czy używa się drogiego modelu biurowego, czy też tańszego domowego hp deskjet 2620 tusz zawsze kosztuje tak samo dużo. Nic więc dziwnego, że tak często zamiast tych oryginalnych, wybierane są zamienniki. Czy jednak faktycznie warto?

Zamienniki tuszy

Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą zamienników oryginalnych tuszy jest ich o wiele niższa cena. Często jest ona niższa nawet o 70%, co jest wartością, wobec której zwyczajnie nie można przejść obojętnie. Niestety myli się ten, kto sądzi, że tak niska cena nie ma wpływu na jakość kupowanego w ten sposób tuszu. Nie tylko nie spełnia on standardów, które zawsze trzymają oryginalne produkty, lecz również zwyczajnie jest on gorszy jakościowo. Jak to się przekłada na jego używanie? Przede wszystkim znacznie szybciej się on wyczerpuje, a także wydruki przy jego pomocy są o wiele gorsze.

Hp deskjet 2620 tusz oryginalne

Jak zatem widać po powyższym przykładzie, bardzo często okazuje się, że kupno taniego zamiennika to tylko pozorna oszczędność. Nie tylko taki tusz bardzo szybko się zużywa, więc trzeba kupić drugi egzemplarz, lecz również wydruki przy jego pomocy są bardzo nierównomierne, więc często dochodzi do kolejnych prób drukowania tego samego dokumentu, co jeszcze bardziej zwiększa zużycie tuszu.

To jednak nie koniec, ponieważ najpoważniejsze zagrożenie ze strony zamiennika, to możliwość uszkodzenia samej drukarki. Jej podzespoły zaprojektowane są w taki sposób, aby pracowały w określonych warunkach przy użyciu dobrej jakości tuszu do hp 2620. Jeśli zamiast niego dostanie się do ich wnętrza tusz gorszej jakości, może dojść do zapchania, a w efekcie tego uszkodzenia drukarki. W skrajnych przypadkach oznaczać to może nawet całkowite zniszczenie sprzętu.