Z czego składa się tusz canon 545 ?

Oryginalny tusz canon 545 cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia co tak naprawdę wchodzi w jego skład. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą zapoznać się dokładnie ze składem tuszy do drukarek marki canon.

Jaki skład chemiczny ma tusz canon 545?

Tradycyjny tusz canon 545 składa się najczęściej z substancji barwiących, które stanowią od 2% do 8% całego składu. Mowa tutaj oczywiście o tuszu barwnikowym albo pigmentowym. Kolejnym ważnym elementem są rozpuszczalniki, które z kolei stanowią od 35% do 80%. Na półkach sklepowych dostępne są tusze, które jako rozpuszczalnik stosują nie tylko wodę, ale również alkohol albo keton metyloetylowy. Kolejnymi ważnymi składnikami tuszy do drukarek canon są środki powierzchniowo czynne oraz środki zwilżające, których podstawowym zadaniem jest przede wszystkim zmniejszenie napięcia powierzchniowego. Nie można zapominać także o środkach zwiększających rozpuszczalność poszczególnych barwników.

Jakie składniki chemiczne mogą być dodatkowo dodane do tuszu?

Wielu producentów tuszy do drukarek dodaje do swoich materiałów eksploatacyjnych dyspergator i specjalne substancje pochłaniające wilgoć. W dużej mierze to właśnie te składniki znacząco zmniejszają parowanie atramentu. Tusz w swoim składzie może zawierać także modyfikator lepkości oraz bufor pH, który z kolei zmniejsza korozję na dyszach kartridży. Atrament w małych ilościach może zawierać czynnik chelatujący oraz specjalne środki bakteriobójcze oraz owadobójcze. Na samym końcu warto wspomnieć o filtrach UV i antyutleniaczach. Osoby, które wybierają nowy tusz canon 545 powinny bardzo dokładnie zapoznać się z jego składem z https://www.drtusz.pl/tusze-canon-545-zamienniki-oryginalne-c-50500003694.html. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy stawia się na popularne zamienniki z niepewnego źródła.